  • SM-43TX104
SM-43TX104
advertisement
Manufacturer No:
SM-43TX104
HK JDW NO:
184-SM-43TX104
Package:
Datasheet:
SM-43TX104
Description:
TRIMMER 100K OHM 0.25W GW TOP
Step5Bar-code shipping tag
SM-43TX104
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    SM43
  • Size / Dimension
    Square - 0.189Lx0.138W x 0.201 H 4.80mmx3.50mmx5.10mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Gull Wing
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Cermet
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Termination Style
    Gull Wing
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Number of Turns
    5
  • Height
    5.1054mm
  • Length
    4.8006mm
  • Width
    3.5052mm