  • SM104033003FE
SM104033003FE
advertisement
Manufacturer No:
SM104033003FE
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-SM104033003FE
Package:
Radial
Datasheet:
SM104033003FE
Description:
Through Hole 300kOhm, Thick Film,
Quantity:
In Stock : 6780
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SM104033003FE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Slim-Mox
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    1.080Lx0.100W 27.43mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    300kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    10kV
  • Power Rating
    1.5W
  • Voltage - Rated DC
    10kV
  • Max Power Dissipation
    1.5W
  • Terminal Pitch
    22.86mm
  • Lead Pitch
    22.86mm
  • Lead Diameter
    813 μm
  • Height
    8.636mm
  • Height Seated (Max)
    0.340 8.64mm