  • SM300608-1
SM300608-1
advertisement
Manufacturer No:
SM300608-1
Manufacturer:
DB Unlimited
HK JDW NO:
208-SM300608-1
Package:
Datasheet:
SM300608-1
Description:
DYNAMIC SPEAKER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SM300608-1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Shape
    Round
  • Material - Cone
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
  • Operating Temperature
    -10°C~40°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Pads
  • Type
    General Purpose
  • Technology
    Magnetic
  • Impedance
    8Ohm
  • Frequency - Self Resonant
    600Hz
  • Power - Max
    500mW
  • Frequency Range
    600Hz~20kHz
  • Power - Rated
    300mW
  • Port Location
    Top
  • Efficiency - dBA
    96.00
  • Efficiency - Type
    Sound Pressure Level (SPL)
  • Efficiency - Testing
    100mm
  • Height Seated (Max)
    0.201 5.10mm