  • SM4TW202
SM4TW202
advertisement
Manufacturer No:
SM4TW202
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-SM4TW202
Package:
Datasheet:
SM4TW202
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SM4TW202
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to SM4TW202 .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SM4
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.193 x 0.146 Face x 0.209 H 4.90mmx3.70mmx5.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -6°C
  • Composition
    Cermet
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Termination Style
    J Lead
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Number of Turns
    12
  • Taper
    Linear
  • Height
    5.1054mm
  • Length
    4.9022mm
  • Width
    3.7084mm