  • SM6S30ATR
SM6S30ATR
advertisement
Manufacturer No:
SM6S30ATR
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
HK JDW NO:
730-SM6S30ATR
Package:
DO-218AB
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 17952
Step5Bar-code shipping tag
SM6S30ATR
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    DO-218AB
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Applications
    Automotive
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    33.3V
  • Power - Peak Pulse
    4600W 4.6kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    95A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    48.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    30V