  • SM8S22ATR
SM8S22ATR
advertisement
Manufacturer No:
SM8S22ATR
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
HK JDW NO:
730-SM8S22ATR
Step5Bar-code shipping tag
SM8S22ATR
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Voltage - Breakdown (Min)
    24.4V
  • Power - Peak Pulse
    6600W 6.6kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    186A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    35.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    22V