  • SM8SF33CA-Q
SM8SF33CA-Q
advertisement
Manufacturer No:
SM8SF33CA-Q
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-SM8SF33CA-Q
Package:
2-LDFN
Datasheet:
SM8SF33CA-Q
Description:
DIO TVS VWM 33V 7KW BIDIR SM8SF
Step5Bar-code shipping tag
SM8SF33CA-Q
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    2-LDFN
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SM8SF-Q
  • Part Status
    Active
    Automotive
  • Base Part Number
    SM8SF
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    36.7V
  • Power - Peak Pulse
    7000W 7kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    131A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    53.3V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    33V