  • SM8T20ATR
SM8T20ATR
advertisement
Manufacturer No:
SM8T20ATR
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
HK JDW NO:
730-SM8T20ATR
Step5Bar-code shipping tag
SM8T20ATR
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Breakdown (Min)
    22.2V
  • Power - Peak Pulse
    8000W 8kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    247A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    32.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    20V