  • SM8T24ATR
SM8T24ATR
advertisement
Manufacturer No:
SM8T24ATR
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
HK JDW NO:
730-SM8T24ATR
Package:
DO-218AB
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 759
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SM8T24ATR
  • Voltage - Breakdown (Min)
    26.7V
  • Power - Peak Pulse
    8000W 8kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    205A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    38.9V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    24V
  • Unidirectional Channels
    1
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ