  • SMA5J22AHE3/61
SMA5J22AHE3/61
advertisement
Manufacturer No:
SMA5J22AHE3/61
HK JDW NO:
884-SMA5J22AHE3/61
Datasheet:
SMA5J22AHE3/61
Step5Bar-code shipping tag
SMA5J22AHE3/61
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Operating Supply Voltage
    22V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    35.5V
  • Clamping Voltage
    35.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    22V
  • Peak Pulse Current
    14.1A
  • Reverse Standoff Voltage
    22V
  • Max Surge Current
    14.1A
  • Peak Pulse Power
    500W
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    24.4V