  • SMA5J24CA-M3/5A
SMA5J24CA-M3/5A
advertisement
Manufacturer No:
SMA5J24CA-M3/5A
HK JDW NO:
884-SMA5J24CA-M3/5A
Datasheet:
SMA5J24CA-M3/5A
Step5Bar-code shipping tag
SMA5J24CA-M3/5A
    2
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-C2
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    26.7V
  • Power - Peak Pulse
    500W
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    38.9V
  • Peak Pulse Current
    12.9A
  • Reverse Standoff Voltage
    24V
  • Peak Pulse Power
    500W
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    28.1V
  • Bidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    40 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ