  • SMA5J33AHE3/5A
SMA5J33AHE3/5A
advertisement
Manufacturer No:
SMA5J33AHE3/5A
HK JDW NO:
884-SMA5J33AHE3/5A
Datasheet:
SMA5J33AHE3/5A
Step5Bar-code shipping tag
SMA5J33AHE3/5A
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Operating Supply Voltage
    33V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    53.3V
  • Clamping Voltage
    53.3V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    33V
  • Peak Pulse Current
    9.4A
  • Reverse Standoff Voltage
    33V
  • Max Surge Current
    9.4A
  • Peak Pulse Power
    500W
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    36.7V