  • SMA6J24A-M3/5A
SMA6J24A-M3/5A
advertisement
Manufacturer No:
SMA6J24A-M3/5A
HK JDW NO:
884-SMA6J24A-M3/5A
Datasheet:
SMA6J24A-M3/5A
Step5Bar-code shipping tag
SMA6J24A-M3/5A
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    DO-214AC, SMA
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    TransZorb®
    Zener
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Voltage - Breakdown (Min)
    26.7V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    15.9A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    37.8V
  • Clamping Voltage
    37.8V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    24V
  • Peak Pulse Current
    15.9A
  • Reverse Standoff Voltage
    24V
  • Peak Pulse Power
    600W