  • SMA6J26CA
SMA6J26CA
advertisement
Manufacturer No:
SMA6J26CA
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-SMA6J26CA
Datasheet:
SMA6J26CA
Description:
SMA6J26CA datasheet pdf and TVS - Diodes product details from Bourns Inc. stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 6352
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SMA6J26CA
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Applications
    Automotive, Telecom
  • Voltage - Breakdown (Min)
    28.9V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    14.3A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    42.1V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    26V