  • SMA6J28A
SMA6J28A
advertisement
Manufacturer No:
SMA6J28A
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-SMA6J28A
Datasheet:
SMA6J28A
Description:
Quantity:
In Stock : 16560
Step5Bar-code shipping tag
SMA6J28A
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to SMA6J28A .
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
    DO-214AC, SMA
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Voltage - Breakdown (Min)
    31.1V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    13.8A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    45.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    28V