  • SMA6J6.5A
SMA6J6.5A
advertisement
Manufacturer No:
SMA6J6.5A
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-SMA6J6.5A
Datasheet:
SMA6J6.5A
Description:
SMA6J6.5A datasheet pdf and TVS - Diodes product details from Bourns Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
SMA6J6.5A
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Automotive, Telecom
  • Voltage - Breakdown (Min)
    7.22V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    53.6A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    11.2V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    6.5V