  • SMAJ100CA-Q
SMAJ100CA-Q
advertisement
Manufacturer No:
SMAJ100CA-Q
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-SMAJ100CA-Q
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
SMAJ100CA-Q
Description:
SMAJ100CA-Q datasheet pdf and TVS - Diodes product details from Bourns Inc. stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 13155
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SMAJ100CA-Q
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SMAJ
  • Applications
    Automotive, Telecom
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    111V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    2.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    162V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    100V