  • SMAJ15CHR3G
SMAJ15CHR3G
advertisement
Manufacturer No:
SMAJ15CHR3G
HK JDW NO:
799-SMAJ15CHR3G
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 3537
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SMAJ15CHR3G
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    DO-214AC, SMA
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SMAJ
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Breakdown (Min)
    16.7V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    14.9A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    26.9V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    15V