  • SMAJ220A-Q
SMAJ220A-Q
advertisement
Manufacturer No:
SMAJ220A-Q
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-SMAJ220A-Q
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
SMAJ220A-Q
Description:
SMAJ220A-Q datasheet pdf and TVS - Diodes product details from Bourns Inc. stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 14398
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMAJ220A-Q
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SMAJ
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    Automotive, Telecom
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    246V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    1.1A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    356V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    220V