  • SMAJ22CAHE3/61
SMAJ22CAHE3/61
advertisement
Manufacturer No:
SMAJ22CAHE3/61
HK JDW NO:
884-SMAJ22CAHE3/61
Datasheet:
SMAJ22CAHE3/61
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMA
Step5Bar-code shipping tag
SMAJ22CAHE3/61
    Select All
  • Factory Lead Time
    40 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive
  • Additional Feature
    EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY, HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Max Power Dissipation
    400W
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    SMAJ
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    22V
  • Number of Elements
    1
  • Element Configuration
    No
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    35.5V
  • Clamping Voltage
    35.5V
  • Peak Pulse Current
    11.3A
  • Reverse Standoff Voltage
    22V
  • Max Surge Current
    11.3A
  • Peak Pulse Power
    400W
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    24.4V
  • Bidirectional Channels
    1
  • Max Forward Surge Current (Ifsm)
    40A