  • SMAJ6.5CA-HF
SMAJ6.5CA-HF
advertisement
Manufacturer No:
SMAJ6.5CA-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-SMAJ6.5CA-HF
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
SMAJ6.5CA-HF
Description:
Quantity:
In Stock : 8127
Step5Bar-code shipping tag
SMAJ6.5CA-HF
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Part Status
    Active
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    7.22V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    35.7A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    11.2V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    6.5V