  • SMAJ60CHR3G
SMAJ60CHR3G
advertisement
Manufacturer No:
SMAJ60CHR3G
HK JDW NO:
799-SMAJ60CHR3G
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 15599
Step5Bar-code shipping tag
SMAJ60CHR3G
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    DO-214AC, SMA
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SMAJ
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    Automotive
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    66.7V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    3.7A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    107V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    60V