  • SMB10J16AHM3/H
SMB10J16AHM3/H
advertisement
Manufacturer No:
SMB10J16AHM3/H
HK JDW NO:
884-SMB10J16AHM3/H
Datasheet:
SMB10J16AHM3/H
Step5Bar-code shipping tag
SMB10J16AHM3/H
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
  • Part Status
    Discontinued
  • Applications
    Automotive, Telecom
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    17.8V
  • Power - Peak Pulse
    1000W 1kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    38.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    26V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    16V