  • SMBG15CA-M3/52
SMBG15CA-M3/52
advertisement
Manufacturer No:
SMBG15CA-M3/52
HK JDW NO:
884-SMBG15CA-M3/52
Datasheet:
SMBG15CA-M3/52
Step5Bar-code shipping tag
SMBG15CA-M3/52
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C TJ
  • Published
    2016
  • Series
    TransZorb®
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
    2
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Configuration
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    16.7V
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    24.6A
  • Clamping Voltage
    24.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    15V
  • Peak Pulse Current
    24.6A
  • Reverse Standoff Voltage
    15V
  • Peak Pulse Power
    600W