  • SMBG15CAHE3/52
SMBG15CAHE3/52
advertisement
Manufacturer No:
SMBG15CAHE3/52
HK JDW NO:
884-SMBG15CAHE3/52
Datasheet:
SMBG15CAHE3/52
Step5Bar-code shipping tag
SMBG15CAHE3/52
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
    DO-215AA, SMB Gull Wing
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Published
    2012
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Applications
    Automotive
  • Additional Feature
    EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY, UL RECOGNIZED, HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    SMBG
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    15V
  • Number of Elements
    1
  • Element Configuration
    No
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    24.4V
  • Clamping Voltage
    24.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    15V
  • Peak Pulse Current
    24.6A
  • Reverse Standoff Voltage
    15V
  • Max Surge Current
    24.6A
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    16.7V