  • SMBJ36CA M4G
SMBJ36CA M4G
advertisement
Manufacturer No:
SMBJ36CA M4G
HK JDW NO:
799-SMBJ36CA M4G
Step5Bar-code shipping tag
SMBJ36CA M4G
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    DO-214AA, SMB
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    SMBJ
  • Voltage - Breakdown (Min)
    40V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    10.8A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    58.1V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    36V