  • SMBJ70CA M4G
SMBJ70CA M4G
advertisement
Manufacturer No:
SMBJ70CA M4G
HK JDW NO:
799-SMBJ70CA M4G
Package:
DO-214AA, SMB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMBJ70CA M4G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMBJ
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    77.8V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    5.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    113V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    70V