  • SMBJ75CA
SMBJ75CA
advertisement
Manufacturer No:
SMBJ75CA
HK JDW NO:
799-SMBJ75CA
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 4911
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SMBJ75CA
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to SMBJ75CA .
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
    DO-214AA, SMB
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Series
    SMBJ
    General Purpose
  • Base Part Number
    SMBJ75
  • Voltage - Breakdown (Min)
    83.3V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    121V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    75V