  • SMCG120A-HRA
SMCG120A-HRA
advertisement
Manufacturer No:
SMCG120A-HRA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-SMCG120A-HRA
Datasheet:
SMCG120A-HRA
Step5Bar-code shipping tag
SMCG120A-HRA
    Select All
  • Terminal Form
    L BEND
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-L2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    6.5W
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    133V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    7.8A
  • Clamping Voltage
    193V
  • Peak Pulse Current
    7.8A
  • Reverse Standoff Voltage
    120V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Unidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ