  • SMCG150A-M3/57T
SMCG150A-M3/57T
advertisement
Manufacturer No:
SMCG150A-M3/57T
HK JDW NO:
884-SMCG150A-M3/57T
Datasheet:
SMCG150A-M3/57T
Step5Bar-code shipping tag
SMCG150A-M3/57T
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    TransZorb®
  • Published
    2016
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
    2
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    6.5W
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    167V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    6.2A
  • Clamping Voltage
    243V
  • Peak Pulse Current
    6.2A
  • Reverse Standoff Voltage
    150V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW