  • SMCJ1.5KE75A-TP
SMCJ1.5KE75A-TP
advertisement
Manufacturer No:
SMCJ1.5KE75A-TP
HK JDW NO:
543-SMCJ1.5KE75A-TP
Datasheet:
SMCJ1.5KE75A-TP
Description:
TVS DIODE 64.1V 103V DO214AB
Step5Bar-code shipping tag
SMCJ1.5KE75A-TP
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Voltage - Breakdown (Min)
    71.3V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    14.8A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    103V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    64.1V
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    75V