  • SMCJ15A-HRAT7
SMCJ15A-HRAT7
advertisement
Manufacturer No:
SMCJ15A-HRAT7
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-SMCJ15A-HRAT7
Datasheet:
SMCJ15A-HRAT7
Description:
Diode TVS Single Uni-Dir 15V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
Step5Bar-code shipping tag
SMCJ15A-HRAT7
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
    DO-214AB, SMC
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1999
  • Series
    SMCJ-HRA
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    General Purpose
  • Polarity
    Unidirectional
  • Leakage Current
    1μA
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    61.5A
  • Clamping Voltage
    24.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    15V
  • Peak Pulse Current
    61.5A
  • Reverse Standoff Voltage
    15V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Test Current
    1mA
  • Reverse Breakdown Voltage
    16.7V