  • SMCJ15CATR
SMCJ15CATR
advertisement
Manufacturer No:
SMCJ15CATR
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
HK JDW NO:
730-SMCJ15CATR
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 16490
Step5Bar-code shipping tag
SMCJ15CATR
    Select All
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    61.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    24.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    15V
  • Bidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    SMCJ
  • Published
    2016
  • Part Status
    Active
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    16.7V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW