  • SMCJ26HE3/57T
SMCJ26HE3/57T
advertisement
Manufacturer No:
SMCJ26HE3/57T
HK JDW NO:
884-SMCJ26HE3/57T
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
SMCJ26HE3/57T
Step5Bar-code shipping tag
SMCJ26HE3/57T
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    26V
  • Unidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Supplier Device Package
    DO-214AB (SMCJ)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
  • Published
    2013
  • Part Status
    Obsolete
  • Applications
    Automotive
  • Base Part Number
    SMCJ
  • Voltage - Breakdown (Min)
    28.9V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    32.2A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    46.6V