  • SMCJ36CAHM6G
SMCJ36CAHM6G
advertisement
Manufacturer No:
SMCJ36CAHM6G
HK JDW NO:
799-SMCJ36CAHM6G
Step5Bar-code shipping tag
SMCJ36CAHM6G
    DO-214AB, SMC
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SMCJ
  • Applications
    Automotive
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    40V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    27A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    58.1V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    36V