  • SMD6560-.22/400/20
SMD6560-.22/400/20
advertisement
Manufacturer No:
SMD6560-.22/400/20
Manufacturer:
WIMA
HK JDW NO:
864-SMD6560-.22/400/20
Package:
6560
Datasheet:
Description:
220nF Film Capacitor 20% 6560 SMD/SMT 400V-DC 200V-AC
Step5Bar-code shipping tag
SMD6560-.22/400/20
  • Package / Case
    6560
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Height
    7mm
  • Length
    16.5mm
  • Width
    15mm