  • SMDJ90AHM6G
SMDJ90AHM6G
advertisement
Manufacturer No:
SMDJ90AHM6G
HK JDW NO:
799-SMDJ90AHM6G
Step5Bar-code shipping tag
SMDJ90AHM6G
    DO-214AB, SMC
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SMDJ
  • Applications
    Automotive
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    100V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    20.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    146V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    90V