  • SMDJE120A
SMDJE120A
advertisement
Manufacturer No:
SMDJE120A
HK JDW NO:
232-SMDJE120A
Datasheet:
Description:
TVS DIODE 120VWM 193VC SMC
Step5Bar-code shipping tag
SMDJE120A
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to SMDJE120A.
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Supplier Device Package
    SMC
  • Mfr
    Eaton - Electronics Division
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Series
    SMDJE
  • Applications
    Telecom
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    133V
  • Power - Peak Pulse
    3000W (3kW)
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    15.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    193V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    120V