  • SME50VB47RM6X11FT
SME50VB47RM6X11FT
advertisement
Manufacturer No:
SME50VB47RM6X11FT
HK JDW NO:
856-SME50VB47RM6X11FT
Description:
47μF Capacitor 20% 2.5mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
SME50VB47RM6X11FT
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Length
    11mm