  • SMF15VTFTR
SMF15VTFTR
advertisement
Manufacturer No:
SMF15VTFTR
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-SMF15VTFTR
Package:
SOD-123F
Datasheet:
SMF15VTFTR
Description:
Quantity:
In Stock : 4471
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SMF15VTFTR
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    SOD-123F
  • Surface Mount
    YES
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    Automotive
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    1W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    16.7V
  • Power - Peak Pulse
    200W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    8.2A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    24.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    15V
  • Unidirectional Channels
    1
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    200W