  • SMI18-24-B-ST
SMI18-24-B-ST
advertisement
Manufacturer No:
SMI18-24-B-ST
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-SMI18-24-B-ST
Package:
Datasheet:
SMI18-24-B-ST
Description:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 24V 19.2W
Step5Bar-code shipping tag
SMI18-24-B-ST
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2016
  • Series
    SMI18 (18W)
  • Size / Dimension
    2.95Lx1.41W x 2.58 H 75.0mmx35.8mmx65.6mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    19.2W
  • Approval Agency
    CCC, CE, cULus, PSE
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Current - Output (Max)
    800mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Included)
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    United Kingdom
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    Multi-Blade (Included)
  • Output Connector
    Stripped, Tinned Wire Leads
  • No Load Power Consumption
    100mW Max