  • SMI6B-15-N-P7
SMI6B-15-N-P7
advertisement
Manufacturer No:
SMI6B-15-N-P7
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-SMI6B-15-N-P7
Package:
Datasheet:
SMI6B-15-N-P7
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 6W
Step5Bar-code shipping tag
SMI6B-15-N-P7
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SMI6B (6W)
  • Size / Dimension
    1.85Lx1.36W x 1.04 H 47.0mmx34.5mmx26.4mm
  • Power (Watts)
    6W
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    400mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    15V
  • Region Utilized
    North America
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max