  • SMM02040D9109BB300
SMM02040D9109BB300
advertisement
Manufacturer No:
SMM02040D9109BB300
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-SMM02040D9109BB300
Package:
Conformal
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 91Ohm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
SMM02040D9109BB300
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    Conformal
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Published
    2012
  • Tolerance
    0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    91Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Technology
    METAL FILM
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    200V
  • Size Code
    1406
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    3.6mm
  • Width
    1.4mm