  • SMM30-36-4-MUB
SMM30-36-4-MUB
advertisement
Manufacturer No:
SMM30-36-4-MUB
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-SMM30-36-4-MUB
Package:
Datasheet:
SMM30-36-4-MUB
Description:
AC/DC ADAPTER 36VDC 0.83A
Step5Bar-code shipping tag
SMM30-36-4-MUB
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SMM30 (36W)
  • Size / Dimension
    2.90Lx1.69W x 1.28 H 73.6mmx42.8mmx32.5mm
  • Power (Watts)
    30W
  • Current - Output (Max)
    830mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Included)
  • Voltage - Output
    36V
  • Input Connector
    Multi-Blade (Included)
  • Output Connector
    USB Micro
  • No Load Power Consumption
    100mW Max