  • SMP12-M3/85A
SMP12-M3/85A
advertisement
Manufacturer No:
SMP12-M3/85A
HK JDW NO:
884-SMP12-M3/85A
Package:
DO-220AA
Datasheet:
SMP12-M3/85A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMP12-M3/85A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    34 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-220AA
  • Supplier Device Package
    DO-220AA (SMP)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TransZorb®, eSMP®
  • Published
    2017
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    13.3V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    18.2A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    22V
  • Clamping Voltage
    22V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    12V
  • Peak Pulse Current
    18.2A
  • Reverse Standoff Voltage
    12V
  • Peak Pulse Power
    400W