  • SMP21-S20-DC24V-5A
SMP21-S20-DC24V-5A
advertisement
Manufacturer No:
SMP21-S20-DC24V-5A
HK JDW NO:
231-SMP21-S20-DC24V-5A
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 6078
Step5Bar-code shipping tag
SMP21-S20-DC24V-5A
  • Operating Temperature
    -35°C~71°C With Derating
  • Size / Dimension
    4.59Lx2.52W x 4.90 H 116.6mmx64.0mmx124.5mm
  • Feature
    Adjustable Output, IP20, PFC, Universal Input
  • Power (Watts)
    120W
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    5A
  • Voltage - Input
    90V~132VAC 180V~264VAC