  • SMQ200VS152M25X50T2
SMQ200VS152M25X50T2
advertisement
Manufacturer No:
SMQ200VS152M25X50T2
HK JDW NO:
856-SMQ200VS152M25X50T2
Description:
SMQ 1500μF Capacitor ±20% Tray Through Hole 3.87A 1.000Dia 25.40mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
SMQ200VS152M25X50T2
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Size / Dimension
    1.000Dia 25.40mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    1500μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    166mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    3.87A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.87A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    5.805A @ 50kHz
  • Diameter
    25mm
  • Height
    50mm
  • Height Seated (Max)
    1.969 50.00mm