  • SMQ450VS391M30X40T2
SMQ450VS391M30X40T2
advertisement
Manufacturer No:
SMQ450VS391M30X40T2
HK JDW NO:
856-SMQ450VS391M30X40T2
Description:
SMQ 390μF Capacitor ±20% Tray Through Hole 2.24A 1.181Dia 30.00mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
SMQ450VS391M30X40T2
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    390μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    850mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    2.24A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.24A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.2032A @ 50kHz
  • Diameter
    30mm
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    1.575 40.00mm