  • SMR10333J400A01L4BULK
SMR10333J400A01L4BULK
advertisement
Manufacturer No:
SMR10333J400A01L4BULK
HK JDW NO:
417-SMR10333J400A01L4BULK
Description:
33nF Film Capacitor 5% Radial 400V-DC 200V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
SMR10333J400A01L4BULK
  • Tolerance
    5%
  • Type
    General Purpose
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    BULK
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Size Code
    5116
  • Height
    4mm
  • Length
    13mm
  • Width
    9mm