  • SMR10474K63A02L4BULK
SMR10474K63A02L4BULK
advertisement
Manufacturer No:
SMR10474K63A02L4BULK
HK JDW NO:
417-SMR10474K63A02L4BULK
Description:
470nF Film Capacitor 10% Radial 63V-DC 40V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
SMR10474K63A02L4BULK
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 40
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Depth
    4.5mm
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PPS
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    5118
  • Height
    4.5mm
  • Length
    13mm
  • Width
    10.5mm